Jaką biżuterię dobrać do naszej stylizacji?

[REKLAMA]

Biżuteria stanowi ważny dodatek do niemal każdej stylizacji. To dzięki niej można podkreślić wyjątkowość outfitu i sprawić, że będzie się wyróżniał. Aby jednak osiągnąć zamierzony rezultat, należy wiedzieć, jak odpowiednio dobrać ją do danego ubioru. Czym zatem warto się kierować, wkładając kolczyki, naszyjnik lub bransoletkę? Zapraszamy do lektury, aby poznać odpowiedź na to pytanie.

Jaką biżuterię dobrać do casualowej stylizacji?

Stylizacje casualowe, czyli codzienne, powinny być dopasowane do trybu życia, jaki prowadzimy. Chodzi tu równie o podejmowane przez nas aktywności oraz miejsce naszej pracy. Co więcej, podczas ich kompletowania należy brać pod uwagę naszą figurę oraz typ urody. Z takich samych założeń powinniśmy wychodzić, dobierając do nich dodatki w postaci biżuterii.

W codziennych stylizacjach sprawdzą się niewątpliwie bardziej stonowane elementy biżuteryjne, pozbawione nadmiernych zdobień. Delikatne kolczyki na sztyfcie połączone z subtelnym łańcuszkiem z niewielką zawieszką lub np. łańcuszek typu celebrytka w zestawieniu z eleganckim zegarkiem.

Jeżeli jednak zdecydujemy się na włożenie jedynie kolczyków, wówczas dobrym rozwiązaniem będzie postawienie na te bardziej wyraziste np. wiszące, które przy okazji będą stanowiły ozdobę dla naszej szyi.

Jaką biżuterię dobrać do służbowego outfitu?

Dobranie biżuterii do służbowego outfitu nie należy do najłatwiejszych zadań. Szczególną trudność może ono sprawiać w momencie, kiedy w naszym miejscu pracy obowiązuje rygorystyczny dress code.

W sytuacji, kiedy wymagany jest od nas formalny ubiór, powinniśmy postawić na niezwykle dyskretną biżuterię. Należy unikać zbyt dużych kolczyków czy sporych rozmiarów kolii, które będą przyciągać wzrok. W tym wypadku najlepszym dodatkiem do ubioru okażą się niewielkie kolczyki na sztyfcie, delikatny łańcuszek lub pierścionek z niewielkim oczkiem.

Bardzo ważna jest także jakość biżuterii. Postawmy raczej na metale szlachetne takie jak złoto lub srebro, a zdecydowanie strońmy od sztucznej biżuterii. Ewentualnie, możemy zastąpić je biżuterią wykonaną ze stali nierdzewnej lub mosiądzu. Najważniejsza zasada, jaką powinniśmy się kierować w przypadku służbowego outfitu, to minimalizm.

Jaką biżuterię dobrać do wieczornego outfitu?

Biżuteria dobierana do wieczornego outfitu może być bardziej odważna. Duże kolczyki, kolie z licznymi kamieniami czy pokaźne bransoletki i pierścionki – są to właśnie te dodatki, które uświetnią naszą stylizację. Należy pamiętać jednak o tym, że powinny one współgrać z pozostałymi elementami garderoby, które zdecydujemy się na siebie włożyć.

Świecąca sukienka lepiej prezentować się będzie z niewielkimi kolczykami, natomiast do małej czarnej idealnie sprawdzi się pokaźna kolia. Dobierając biżuterię, weźmy pod uwagę fakt, że jej rolą jest dopełnienie stylizacji. Zbyt wiele świecących elementów może sprawić tak naprawdę, że straci ona swój urok. W związku z tym pamiętajmy o zachowaniu umiaru, a z całą pewnością stworzymy kreację, którą każdy będzie podziwiać.

Artykuł powstał przy współpracy z Karkosik.pl

1 thought on “Jaką biżuterię dobrać do naszej stylizacji?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *