Do SPA? Najlepiej z przyjaciółką!

[REKLAMA]

Wyjazd do SPA nie jest tanią przyjemnością, ale każda z nas przynajmniej raz w roku powinna sobie na coś takiego pozwolić. Nawet jeśli byłoby to kosztem jakiejś nowej sukienki w szafie albo kolejnej pary butów. Kiedy odpoczniesz, zrelaksujesz się, poprawisz co nieco w wyglądzie inaczej spojrzysz na życie, nabierzesz energii do pracy będziesz bardziej cierpliwa do wszystkich wokół siebie.

Z kim jechać do SPA? Najlepiej z przyjaciółką

Kiedy przychodzi już decyzja, że wybieramy się do ulubionej sauny albo gabinetu masażu pojawia się pytanie z kim jechać. Oczywiście można pobyć trochę sama ze sobą. Czasami nawet tak trzeba jeśli chce się przemyśleć jakaś ważną życiową decyzję. Można też z mężem albo narzeczonym jednakże często nie jest do dobra decyzja. Nie każdy facet lubi spędzać czas w solarium albo u kosmetyczki. Będzie się nudzić, marudzić… po co ci to. Jeszcze gorszą myślą jest wyjazd z całą rodziną. Jeśli masz już dzieci. Oczy trzeba mieć dookoła głowy, a w głowie nieustającą myśl „Co one teraz robią”? Gdzie są?. Najlepszą towarzyszką na taki wyjazd będzie przyjaciółka. Razem poplotkujecie o swoich problemach, rodzinach i pracy zawodowej. A poza tym kto jak nie kobieta najlepiej Ci doradzi który zabieg wybrać, albo gdzie konkretnie pojechać.

Czy SPA i Wellness to jest to samo?

Zdarza się czasami, że niektórzy ludzie stosują zamiennie pojęcia SPA i Wellness. Rzeczywiście mają ze sobą wiele wspólnego. Warto jednak zaznaczyć, że Wellness ma znaczenie szersze. Stosuje się go nie tylko do szeroko rozumianej odnowy biologicznej (jak właśnie SPA). Wellness ma na celu troskę o dobre samopoczucie w połączeniu ze zdrową dietą, aktywnością fizyczną.

Skrót SPA pochodzi dosłownie od słów sanus per aquam (zdrowy przez wodę). Pierwotnie oznaczał więc wszystkie zabiegi, w których ważnym składnikiem była woda (kąpiele, bicze wodne, łaźnie parowe, hydromasaże itp). Obecnie używa się określenia SPA praktycznie na wszystkie metody działania odnoszące się do odnowy biologicznej.

Na jakie zabiegi możecie wybrać się do SPA?

Oczywiście korzystanie z oferty zależne jest od możliwości finansowych. Jednakże najczęściej wybierane są:

  • masaże lecznicze i relaksacyjne
  • sauna
  • zabiegi kosmetyczne na twarz i całe ciało (w tym peelling, maseczki, lifting, ujędrnianie i wiele innych)
  • Solarium
  • manicure, pedicure
  • Aromatyczne kąpiele
  • hydromasaże
  • mezoterapię
  • depilacje

Do mniej znanych a ciekawych zabiegów można zaliczyć na przykład rytuały polewania ciała gorącą czekoladą, zabiegi laserowe, fotoodmładzanie, zabiegi oczyszczające i wygładzające mikronizowaną algą, olejowanie włosów.

W hotelu czy blisko domu?

Zabiegi SPA oferuje już coraz więcej hoteli. Można wybrać się gdzieś na drugi koniec Polski, przy okazji zwiedzić ciekawe miejsca w górach, nad morzem, na Mazurach albo jakimś pięknym mieście. Oczywiście trzeba wtedy brać pod uwagę koszt nie tylko zabiegów ale także noclegów. Jeśli w tym samym hotelu wykupicie pobyt razem z konkretna serią atrakcji SPA można liczyć na niższą cenę niż gdyby kupować wszystko osobno. Warto czasami „upolować” jakąś promocję, ofertę specjalną albo wyjechać poza sezonem – nawet w marcu lub listopadzie wtedy koszty mogą pójść znacznie w dół.

Jeśli nie chcecie płacić za pobyt gdzieś poza domem w wielu miastach można się wybrać do salonu piękności na pół dnia albo nawet na cały dzień bez konieczności ponoszenia kosztów nocowania. Wszystko zależy od możliwości nie tylko finansowych ale też urlopu, możliwości oddania pod opiekę Waszych dzieci albo domowych zwierząt.

Publikacja powstała dzięki współpracy z Hotel Bristol w Busku Zdrój – luksusowym hotelem ze strefą SPA i Medical Center, oferujący pakiety SPA dla przyjaciółek.

Autor artykułu
Publikacja powstała dzięki współpracy z Hotel Bristol w Busku Zdrój – luksusowym hotelem ze strefą SPA i Medical Center.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *