Jakie kolczyki wybrać na prezent?

Wybór upominku dla bliskiej osoby to zawsze niemałe wyzwanie. Biżuteria jest jednym z tych prezentów, które sprawdzają się przy niemal każdej okazji. Najważniejszym przy doborze podarunku jest wzięcie pod uwagę preferencji osoby, dla której jest on przeznaczony. Zakres wyboru jest naprawdę duży, niezależnie od tego jakiego elementu biżuterii poszukujemy.

Wybór kolczyków to nie taka prosta sprawa

Kupując kolczyki na prezent trzeba wziąć uwagę kilka aspektów, takich jak ich długość, waga, czy rozdaj zapięcia. Istnieją dwa typy zapięć kolczyków – zapięcia na sztyfcie i na bigu – te pierwsze to prosty element wystający za uchem, na którego środek wkłada się zapięcie silikonowe lub metalowe. Z kolei ten drugi typ jest wygodniejszy, występujący w formie zawieszki, stosowany do kolczyków zwisających, ponieważ znajduje się pod uchem. Waga kolczyka jest bardzo ważna, ponieważ ciężkie elementy mogą przeciążyć ucho i być po prostu niewygodne. Długość ozdoby powinna być dostosowana do preferencji osoby obdarowywanej. Kolejną ważną decyzją do podjęcia jest wybór kruszcu z jakiego mają być wykonane kolczyki.

Złote czy srebrne?

Jednym z większych dylematów podczas kupowania kolczyków, czy ogółem biżuterii jest podjęcie decyzji czy mają być one złote, czy może srebrne, a może z zupełnie innego materiału. Wiele kobiet ma uczulenie na biżuterię sztuczną, więc najbezpieczniejszym wyjściem jest wybranie tych z metalu szlachetnego. Kolczyki srebrne są zazwyczaj delikatne i uniwersalne, niezależnie od wyglądu przyszłej właścicielki, na pewno wpasują się idealnie. Za to kolczyki wykonane ze złota sprawiają wrażenie bardziej prestiżowych, jednakże ich cena, w porównaniu do srebra ,również jest wygórowana. Jeżeli chodzi o kształt/motyw kolczyków, na rynku jest ich naprawdę wiele. Klasyczne okrągłe kolczyki, występujące w wielu rozmiarach, przypadną do gustu niejednej Pani. Poza nimi u jubilera znajdziemy również takie z kamieniami szlachetnymi, cyrkoniami, o różnych motywach i wzorach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *