Na co zwracać uwagę na zakupach u jubilera?

[REKLAMA]

Regularnie wybieramy się do jubilera, aby zakupić doskonale prezentującą się biżuterię. Niestety wybór lokalizacji nie należy do najłatwiejszych. Na co zwrócić uwagę robiąc zakupy u jubilera? Czy dodatkowe usługi mają znaczenie? Dlaczego certyfikaty u jubilera powinny być dla nas istotne? Odpowiedzi na te pytania znaleźć można w poniższym artykule.

Zakupy u jubilera — na co zwracać uwagę?

Wybierając się do profesjonalnego jubilera/sprzedawcy, specjaliści powinni umożliwić nam oglądanie każdego produktu z bliskiej odległości. Dzięki temu możemy dokładnie się przyjrzeć, z czym mamy do czynienia, w konsekwencji zdajemy sobie sprawę z tego, co kupujemy. Z reguły wiąże się to z tym, że dotykamy oświetlony wyrób. Często chcielibyśmy obejrzeć produkt pod lupą — nie powinno być z tym żadnych problemów.

Jeśli jubiler nie pozwoli nam na szczegółowe oględziny, wówczas jest to dość negatywny znak. Istnieje doza prawdopodobieństwa, że interesujące nas „błyskotki” nie są wcale tak wysokiej jakości. Być może firma ma coś do ukrycia? W praktyce do takich sytuacji dochodzi stosunkowo rzadko. Znacznie częściej zakłady jubilerskie nie ukazują produktów w odpowiednim oświetleniu, co często okazuje się nieco problematyczne.

Nie bez znaczenia są dodatkowe usługi

Warto zdawać sobie sprawę, że jubiler to tak naprawdę nie tylko rzemieślnik, który wytwarza niesamowite dzieła sztuki. Oprócz tego, że obcuje się z drogimi kruszcami, to dodatkowo jest też doświadczonym „mechanikiem”.

Dobry jubiler powinien zajmować się także naprawą poszczególnych produktów. Zdecydowanie najkorzystniejszym rozwiązaniem dla klienta jest sytuacja, w której jubiler przyjmuje również biżuterię zabytkową. Warto zapytać o kwestie naprawy nawet wtedy, gdy nie posiadamy przedmiotu do naprawy. Dlaczego jest to istotne?

Okazuje się, że zabytkowe wyroby jubilerskie były wykonywane nieco innymi metodami. Jeśli specjalista jest w stanie je naprawić, wówczas oznacza to, że pracownik ma ogromną wiedzę, a także ponadprzeciętne umiejętności. W konsekwencji mamy pewność, że zakupione przez nas wyroby będą najwyższej jakości.

Zwróć uwagę na certyfikaty biżuterii

Wybierając się do jubilera, musimy pamiętać o jeszcze jednej kwestii — certyfikaty. Warto zwrócić uwagę na to, czy jubiler jest w stanie zagwarantować nam certyfikat na wyrób. Posiadanie takiego dokumentu wbrew pozorom ma ogromne znaczenie. Dlaczego? Otóż jesteśmy tam informowani o tym, jaka jest próba złota, waga produktu, a także dowiemy się, skąd pochodzi kruszec.

Oprócz tego certyfikat potwierdza też legalność i autentyczność kamieni szlachetnych, które zostały wykorzystane do produkcji. Dlatego też niezwykle istotną dla nas kwestią powinien być oryginalny certyfikat. Nie zapominajmy także o tradycyjnym paragonie, bowiem jest on istotny z punktu widzenia roszczeń gwarancyjnych.

Artykuł powstał przy współpracy z Karkosik.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *