Najlepsze kamienie naturalne do tworzenia bransoletek

[REKLAMA]

Na jakie kamienie naturalne warto zwrócić uwagę, gdy chcemy stworzyć bransoletkę? Które z nich są najpiękniejsze, a które mają najlepsze właściwości energetyczne? Postanowiliśmy przyjrzeć się kilku łatwo dostępnym (można je kupić na sztuki w sklepie z kamieniami naturalnymi lub pasmanterii w Warszawie i każdym innym większym mieście w Polsce) rodzajom kamieni. Z których postanowicie stworzyć bransoletkę?

Agat

Agat to pierwsza pozycja na naszej liście, ze względu na dużą różnorodność kolorystyczną, w jakiej można spotkać te kamienie. Jest jednocześnie twardy i bardzo trwały.

Onyks 

Czarny onyks jest odpowiedni do bransoletek tworzonych w ciemnych tonacjach, odpowiednich do wieczorowych stylizacji. Jest to kamień gładki, bardzo twardy i niedrogi.

Hematyt 

To piękny, metaliczny kamień, który nadaje się do tworzenia minimalistycznych, eleganckich bransoletek.

Howlit

Howlit to łagodny kamień, który występuje w ciekawych wzorach i kolorach. Idealny do tworzenia bransoletek z kamieni naturalnych, które odpowiadają każdej kolorystyce.

Jad 

Twardy, trwały, wspaniały, ciężki kamień, który jest często stosowany w męskiej biżuterii lub jako bransoletka w wyciszających barwach.

Kryształ górski 

Przejrzysty kamień, który doskonale nadaje się do tworzenia delikatnych i eleganckich bransoletek. Bransoletki z kryształu górskiego są zwykle idealnym dopełnieniem stylizacji, w których króluje biel.

Larimar 

Niebieski, turkusowy kamień, który idealnie nadaje się do wakacyjnych i letnich stylizacji.

Perła 

Chociaż perła nie jest kamieniem, to jest to wciąż bardzo popularny materiał do tworzenia bransoletek. Perły dodają elegancji i klasy biżuterii i można tworzyć z nich różnorodne stylizacje.

Ametyst

Ametyst to fioletowy kamień naturalny, który jest popularny wśród twórców biżuterii i ma właściwości pomagające w relaksacji i odprężeniu.

Kamień księżycowy

Kamień księżycowy to piękny, biały kamień, który nadaje się do tworzenia delikatnych, romantycznych bransoletek. Kamień księżycowy jest również symbolem nowego początku, więc bransoletka z tym kamieniem może być doskonałym prezentem.

Podsumowanie

Kamienie naturalne idealne do tworzenia bransoletek to te, które są odporne na pęknięcia i szorowanie, a także które nie reagują z wodą i kosmetykami. Wszystkie z kamieni opisanych powyżej jak najbardziej spełniają te warunki. W dodatku są piękne, a wybór konkretnego z nich zależy od indywidualnych czynników i preferencji. Inne popularne kamienie to granat, topaz, rubin, szafir i wiele innych. Każdy kamień naturalny ma swoje unikalne właściwości, dlatego warto wybrać kamień, który będzie pasował do stylu i osobowości osoby noszącej naszyjnik.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *