Co Twój krawat mówi o Tobie?

Krawat to atrybut mężczyzny eleganckiego. Wie to każdy szanujący siebie i swój wizerunek mężczyzna. Wie to każda piękna i elegancka kobieta. Nie chodzi tylko o fason krawatu czy węzeł, na który zdecydujemy się go zawiązać. Drugorzędna zdaje się też jakość materiału, z którego wykonano ten piękny element męskiego ubioru. Chodzi o coś, co rzuca się w oczy w pierwszej chwili, gdy tylko pojawisz się na umówionym spotkaniu – o kolor Twojego krawatu. Czy wiesz, że każdemu kolorowi przypisywane jest jakieś znaczenie?

Czerwień, czyli kolor siły

Jeżeli chcesz pokazać otoczeniu, że to Ty rozdajesz tutaj karty i to do ciebie należy ostatnie słowo, ubierz krawat w kolorze czerwonym. Czerwień symbolizuje bogactwo, siłę, autorytet, dominacje i pasje.

Nie bez powodu to właśnie ten kolor często wybierany jest przez amerykańskich prezydentów. Tylko przyjrzyj się ich zdjęciom. Bardzo łatwo jest znaleźć zdjęcia Donalda Trumpa czy Baracka Obamy w krawatach w odcieniach czerwieni.

Dla silniejszego efektu wybierz jaskrawą, krwistą czerwień. Jeżeli wolisz trochę bardziej stonować swój image, wybierz klasyczny burgund.

Możesz też wybrać bardziej stonowaną żółć

Kolor żółty niesie ze sobą tę samą wiadomość co kolor czerwony. Jest jednak nieco bardziej subtelny, niczym bardziej przystępny kuzyn czerwieni. Świetny wybór na pierwszą rozmowę rekrutacyjną. Pokażesz swoim rozmówcą, że jesteś osobą pewną siebie i niebojącą się wyzwań.

Spokojny błękit brzegi rwie

Kolejny kolor często i chętnie wybierany przez polityków na najwyższych szczeblach, czy też sprzedawców. Zaufanie, stabilność, spokój, pewność siebie. To właśnie te cechy przypisuje się krawatom w kolorze niebieskim. Doskonały wybór na spotkania z klientami czy przemówienia przed większym gronem odbiorców lub ciężkie spotkania z agresywnym oponentem. Jaśniejsze odcienie pokazują otwartość i przystępność. Ciemniejsze charakteryzują osoby mocniej stąpające po ziemi.

Mądrość tkwi w zieleni

Zieleń świetnie sprawdzi się dla osób, które zarządzając zespołem, budują swój autorytet na swojej wiedzy, ponieważ to właśnie ją symbolizuje zieleń. Zielony krawat pokaże również, że jesteśmy osobą zrównoważoną, przyziemną i rzetelną. Jaśniejsze odcienie sprawią również, że inni będą postrzegać nas jako osoby bardziej energiczne.

Dzika pomarańczowa karta

Takim mianem można by określić pomarańczowy krawat. Idealny na pierwsze spotkanie. W oczach innych pokażemy się jako osoby otwarte i entuzjastycznie nastawione do nowych wyzwań. Pomarańcz jest nieco dziki i nieokiełznany, żądny przygody. Ubierając pomarańczowy krawat na pierwszą rozmowę, zrobimy piorunujące i niezapomniane pierwsze wrażenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *