Sukienka na poprawiny – jak wybrać idealną?

[REKLAMA]

Wybór sukienki na wesele może być problematyczny, jednak dopiero dobranie odpowiedniej sukienki na poprawiny stanowi prawdziwe wyzwanie. Trudno bowiem jednoznacznie określić, jaka powinna być idealna kreacja na drugi dzień wesela. Warto jednak mieć na uwadze, że nie można postawić na zbyt luźną kreację – na poprawinach nadal obowiązuje elegancki wygląd.

Stylowa sukienka na poprawiny

Poprawiny to niejako druga część wesela. Nawet, gdy impreza ma nieco mniej formalny charakter (nie każda para decyduje się na eleganckie przyjęcie), należy wybrać elegancką i stylową sukienkę. Nie warto decydować się na typowo letnie, nieformalne sukienki, które pasują na popołudniowe wyjście na spacer, jednak nie sprawdzą się na poprawinach. To samo dotyczy wesel, które mają miejsca zimą. Inaczej bowiem wygląda sukienka na formalne, eleganckie wyjście, inaczej zaś sukienka codzienna. Z szacunku do pary młodej należy unikać tych drugich.

Sukienka na poprawiny w tym samym stylu, co na wesele?

Poprawiny to okazja, aby pokazać się z zupełnie innej strony, niż podczas przyjęcia weselnego. Dlatego też możemy zdecydować się na zupełnie inny krój sukienki niż ten, który miałyśmy na sobie podczas weselnej zabawy. Jeżeli więc na wesele wybrałyśmy opinającą sukienkę, na poprawiny możemy wybrać rozkloszowaną, odciętą w pasie. Jeśli zaś na weselu miałyśmy sobie sukienkę z dekoltem hiszpańskim, podczas poprawin możemy zdecydować się na sukienkę z kopertowym dekoltem. Takie działanie daje nie tylko możliwość podkreślenia swoich atutów z różnych stron, ale też zwiększa różnorodność w naszej szafie. Pamiętajmy, że obie sukienki zostaną z nami na dłużej, zatem o wiele lepiej mieć większy wybór w przypadku przygotowywania się na kolejne wyjście na imprezę.

Sukienka na poprawiny – zasady doboru

Wybierając sukienkę na poprawiny należy kierować się bardzo podobnymi zasadami, jak w przypadku wyboru sukienki na wesele:

  • sukienka powinna być gustowna i prezentować klasę kobiety – niedopuszczalne są zbyt krótkie, wyzywające stroje,
  • należy unikać koloru białego w różnych odcieniach – ten kolor, tak samo jak podczas imprezy weselnej, zarezerwowany jest dla panny młodej,
  • sukienka powinna być dobrana do wieku, figury i stylu kobiety,
  • do sukienki należy dobrać ciekawe dodatki.

Niestety, bardzo często wybierając sukienkę na poprawiny zapominamy o tych podstawowych zasadach, których powinnyśmy bezwzględnie przestrzegać. Nie ma tutaj znaczenia fakt, czy impreza odbywa się w domu weselnym, w restauracji czy w przydomowym ogródku. Często w mniej formalnych miejscach nieco bagatelizujemy zasady doboru idealnej sukienki na poprawiny, która w gruncie rzeczy nie powinna wiele różnić się od tej, którą wybieramy na wesele. Dziś producenci wychodzą na przeciw potrzebom kobiet i bardzo często oferują sukienki przeznaczone specjalnie na poprawiny. Warto korzystać z tego rodzaju propozycji, które pozwolą na idealny dobór sukienki do tej okazji.

Sukienka na poprawiny, poza doskonałym dopasowaniem do tak ważnej okazji, powinna również zostać ozdobiona ciekawymi dodatkami. Warto pomyśleć o eleganckim obuwiu, torebce i biżuterii wykonanej ze srebra czy ze złota, które doskonale będą komponować się z sukienką na poprawiny.

Przeczytaj także artykuł: https://przystanekslub.pl/sukienka-na-poprawiny-z-efektem-wow/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *