Jak stworzyć elegancką biżuterię?

Chcesz olśniewać piękną biżuterią, ale nie wydawać na nią majątku? Dodatkową satysfakcją może być także samodzielne jej wykonanie.

Biżuteria damska to niezwykły dodatek podkreślający charakter eleganckiej kobiety. Musi być dopasowana do Twojego stylu. Możesz postawić na eleganckie złoto lub uniwersalne srebro. Szeroki wybór półfabrykatów do biżuterii sprawi, że z łatwością znajdziesz coś odpowiedniego dla siebie, a wykonanie takiej biżuterii może okazać się prostsze, niż myślisz.

Elegancja biżuteria srebrna 925

Ostatnie trendy wskazują, że biżuteria ma nieoczywisty design, nieregularny kształt i powierzchnię. Idealnym przykładem mogą być zawieszki ozdobne gniecione, falowane, doskonałe jako charms do łańcuszka, bransoletki lub kolczyków. Takie zawieszki pięknie odbijają światło i sprawiają wrażenie bardzo eleganckich. Mimo że nie mają kryształków, mienią się przy każdym ruchu. Zobacz nowości: modne zawieszki, łączniki, bazy do bransoletek i wiele innych półfabrykatów do biżuterii, które pozwolą Ci stworzyć eleganckie i oryginalne kolekcje.

Zawieszka ozdobna, gnieciona, falowana, okrągła

Dobór biżuterii do rodzaju dekoltu

Długość naszyjnika i jego wzór powinnaś dobrać do swojej stylizacji. Jeśli dekolt jest odsłonięty, w kształcie litery V – łańcuszek może być nieco dłuższy i z delikatną zawieszką. Ciekawym pomysłem może być także warstwowy naszyjnik, podwójny lub potrójny – składający się z różnych długości łańcuszków oraz nawiązujących do siebie zawieszek.

Jeśli jednak postawisz na elegancki garnitur i koszulę z kołnierzykiem – wybierz krótki, ale wyrazisty naszyjnik, w stylu kolii – biżuteria w tym przypadku musi być wyrazista, aby nie „zginęła” pod kołnierzykiem.

Dekolt w łódkę to także bardzo częste rozwiązanie przy eleganckich sukienkach. Będzie do niego pasować bardzo klasyczne rozwiązanie, czyli sznur pereł przy szyi lub bardzo krótki wisiorek z drobną zawieszką. Jeśli jednak nie lubisz takich naszyjników, możesz postawić na dłuższy łańcuszek z ciekawą zawieszką, o podłużnym kształcie. To optycznie wysmukli sylwetkę i zrównoważy proporcje.

Okrągłe wycięcie w bluzce jest dość uniwersalne i daje bardzo dużo możliwości doboru biżuterii. Stosowne będą zarówno krótsze, jak i dłuższe naszyjniki – z drobnymi i bardziej okazałymi zawieszkami. Jednak najlepszy rozwiązaniem do tego typu dekoltu – będzie okrągła kolia.

Do całej kreacji możemy dobrać kolczyki pasujące do naszyjnika, a także bransoletkę lub pierścionek. Pamiętaj, aby we wszystkim zachować umiar. Jeśli jest to cały komplet biżuterii – warto postawić na coś uniwersalnego i delikatnego. Natomiast przy wyborze jednego elementu – liczy się wyrazistość. Jeśli planujesz spięte włosy, możesz wyeksponować okazałe kolczyki. Natomiast przy odsłoniętych ramionach – warto, aby na ręce pojawiła się bransoletka lub elegancki zegarek.

Biżuteria to świetne dopełnienie każdej stylizacji i dzięki niej nawet bardzo klasyczny ubiór, może stać się ciekawą stylizacją.

Eleganckie półfabrykaty do biżuterii srebro 925

Półfabrykaty do biżuterii

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *