Zegarek Breitling Navitimer – jak rozpoznać czy jest oryginalny?

Marka Breitling Navitimer od sześćdziesięciu pięciu lat podbija rynki na całym świecie. Navitimer to zegarek dla prawdziwych miłośników lotnictwa, dlatego ogromną popularnością cieszy się wśród pilotów wielu znanych linii lotniczych. Sława tych fenomenalnych chronometrów sprawiła, że wiele osób chciało stać się ich posiadaczami za wszelką cenę. To spowodowało, że na rynku pojawiło się mnóstwo podróbek zegarków Navitimer, Jak sprawdzić czy dany egzemplarz jest oryginalny i jak uniknąć oszustów? 

Zegarki Breitling Navitimer – cechy rozpoznawcze 

Dbałość o każdy, nawet najmniejszy szczegół w procesie produkcyjnym zegarków Navitimer sprawia, że urządzenia są bardzo trudne do odtworzenia. To nieco ułatwia sprawdzenie, czy zegarki Breitling Navitimer są oryginalne. Prezentujemy kilka cech szczególnych produktów Navitimer, dzięki którym rozpoznasz, czy dany model jest prawdziwy. 

Waga

Mało kto przy zakupie zegarka sprawdza jego wagę, ale warto wiedzieć, że Breitling słyną z dość dużego ciężaru. Na pewno jest to jeden z cięższych modeli luksusowych zegarków na rynku. Po założeniu zegarka na rękę powinieneś więc odczuć jego wagę. Jeżeli zegarek jest lekki, prawdopodobnie jest to falsyfikat. 

Logo

Marka Breitling sygnuje swoje zegarki dwoma rodzajami logo. Może to być symbol kotwicy zamocowanej między skrzydłami lub z zaokrągloną literą “B”. Najczęściej logo umieszczone jest w górnej lub bocznej części tarczy zegarka, a pod nim zwykle znajduje się nazwa marki. 

Przyglądając się logo, warto zwrócić uwagę na trzy kwestie. Pierwszą z nich jest mała szczelina między czubkiem kotwicy a skrzydłami. Drugą stanowi fakt, że wewnętrzna linia skrzydła nie osiąga pełnej rozpiętości. Trzecią kwestią stanowi pięć wypustów na skrzydle. Jeżeli któregoś elementu brakuje lub nie zgadza się z prawdziwą wersją logo, to zegarek prawdopodobnie jest podróbką. 

Antyrefleksyjne szkło

Oryginalne zegarki pokryte zostają antyrefleksyjną powłoką, co znaczy, że po zbliżeniu do światła szkło nie emituje odblasków. Odblask powinien być minimalny,a  samo szkło mieć lekko niebieskawy odcień. 

Okienko kalendarza

W oryginalnych modelach cyfry w okienku kalendarza powinny zajmować całą dostępną przestrzeń. Często w podróbkach cyfry są duże i czytelne, ale nie wypełniają całej przestrzeni. 

Wskazówki 

Wskazówka sekundowa w większości modeli zegarków Breitling zakończona jest charakterystycznym ‘B” z kotwicą. Warto wiedzieć również, że środkowa szpilka powinna być tego samego koloru, co wskazówki. 

Numer seryjny 

Jeżeli masz wątpliwości co do oryginalności zegarka, warto przyjrzeć się numerowi seryjnemu. Jego sprawdzenia da Ci sto procent pewności co do autentyczności urządzenia. Jeżeli zegarek nie posiada numeru seryjnego lub zawiera błędy, to niestety trzymasz w dłoniach podróbkę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *