Jak wybrać buty męskie na zimę?

[REKLAMA]

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że obecnie wybór butów zimowych jest zdecydowanie trudniejszym zadaniem, niż mogłoby się wydawać. Nie wszyscy wiedzą, jakie kwestie powinno się wziąć pod uwagę przed podjęciem ostatecznej decyzji. Jakie obuwie męskie będzie najlepszym rozwiązaniem?

Warto postawić na buty za kostkę, czy półbuty?

Należy mieć świadomość, że sneekersy oraz półbuty zaliczane są do najczęściej noszonych butów przez mężczyzn. Jak wiadomo, niektórzy panowie są w stanie bez większego problemu w trampkach przechodzić całą zimę. Osobom zainteresowanym zaopatrzeniem się w ciepłe obuwie zalecane jest kupienie butów za kostkę. Produkty powinny być wykonane z nubuku, zamszu lub skóry.

Godny uwagi jest fakt, że przeważnie są one projektowane w sportowym, luźnym i modnym stylu. Warto wiedzieć, że doskonałym rozwiązaniem dla wszystkich panów, którzy chcieliby podkreślić osobowość, będą botki męskie zakrywające łydki. Można zaobserwować, że wspomniane modele z roku na rok cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Ponadto nawiązują stylem do butów motocyklowych.

Dlaczego warto postawić na ocieplane kozaki i trzewiki?

Rekomendowane jest zaopatrzenie się w ocieplane kozaki, które będą zakrywały łydki lub trzewiki posiadające wyższe cholewki. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że tego typu buty ocieplane są bardzo często wybierane przez mężczyzn. Na rynku dostępnych jest bowiem mnóstwo modeli, które zdadzą egzamin praktycznie w każdej sytuacji. Warto podkreślić, że trzewiki oraz kozaki będą zakrywać nogi. Z kolei ich wnętrze przeważnie wyłożone jest materiałem ocieplającym. Możliwe jest w ten sposób zachowanie właściwej temperatury ciała.

Najlepszym rozwiązaniem będą buty skórzane, zamszowe, czy z nubuku?

Należy mieć świadomość, że obecnie renomowani producenci wykonują zimowe buty męskie z różnych materiałów. Oczywiście zdecydowanie największym zainteresowaniem cieszy się obuwie skórzane zamszowe czy z nubuku. Osobom, które chcą zaopatrzyć się w model, który przetrwa nawet gwałtowne opady, zalecane jest postawienie na skórzane buty wykonane z naturalnej skóry.

Godny uwagi jest fakt, że wykazują się one największą trwałością. Użytkownik musi oczywiście odpowiednio dbać o ich stan. Doskonałym przykładem może być regularne czyszczenie po powrocie do domu. Koniecznie trzeba również zdawać sobie sprawę, że zarówno męskie buty zamszowe, jak i buty z nubuku wyróżniają się ciekawymi fasonami.

Panowie bardzo często nie decydują się na zakup tego rodzaju obuwia ze względu na niską wytrzymałość na wilgoć, a także trudności z ich czyszczeniem. Należy mieć świadomość, że modele znacznie lepiej zdadzą egzamin w trakcie suchych dni. W przypadku, gdyby uległy zamoczeniu lub zabrudzeniu zalecane jest ich gruntowne osuszenie.

Kolejnym etapem będzie pozbycie się zanieczyszczeń szczotką z miękkim włosiem lub odpowiednimi preparatami. Warto wiedzieć, że można bez większego problemu przeczesywać buty szczotką nawet wtedy, gdy nie są zabrudzone. Dzięki temu można będzie znacznie dłużej utrzymać ich elegancki, a także efektowny wygląd.

Artykuł powstał we współpracy z portalem filippo.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *