Okulary zerówki – po co i dla kogo?

Okulary, zarówno przeciwsłoneczne jak i korekcyjne, powinny być dopasowane do indywidualnych potrzeb użytkownika. To samo dotyczy okularów zerówek do komputera.

Do tej pory okulary zerówki kojarzone były jako element stylizacji osób, które problemu ze wzrokiem nie mają i soczewek korekcyjnych nie potrzebują. Chcą za to urozmaicić swój wygląd czy też dodać sobie powagi. W ostatnim czasie sytuacja ta uległa zmianie. Coraz więcej osób świadomych jest funkcji ochronnych, jakie posiadają dobrze dobrane okulary zerówki, czyli oprawki, w których środku znajdują się przezroczyste szkła, których korekcja wzroku wynosi zero.

Okulary antyrefleksyjne zerówki to świetna propozycja dla osób, które dużo czasu w ciągu dnia spędzają przed komputerem, telewizorem czy innym urządzeniem posiadającym ekran i emitującym światło niebieskie. Soczewki zastosowane w takich okularach nie pełnią funkcji korekcji wzroku, ale mają inne ważne zadanie, czyli ochronę oka. Światło emitowane przez wspomniane monitory może powodować między innymi zmęczenie, pieczenie i zaczerwienienie oczu, ale także kłopoty z koncentracją i bóle głowy. Idealnym rozwiązaniem na taki problem są właśnie tak zwane zerówki.

Okulary zerówki wyposażone w powłokę antyrefleksyjną eliminują niepożądane i męczące oczy zjawiska odbicia światła. Zapewniają także lepszy kontrast widzenia i większą przejrzystość soczewek. Sprawdzą się nie tylko u osób pracujących przed monitorem, ale także u kierowców. Zwiększą bezpieczeństwo zwłaszcza podczas jazdy nocą lub w deszczu. Tak naprawdę, powłoka antyrefleksyjna jest idealna do wyostrzenia widzenia w każdych warunkach. Co ważne, na rynku dostępne są dwa rodzaje okularów z antyrefleksem. Zielony antyrefleks jedynie wygasza odbicie sztucznego światła, stąd też do pracy przy monitorze lepiej sprawdzi się wersja niebieska, która zupełnie niweluje szkodliwe światło. Co więcej, ograniczenie to wpływa także na jakość naszego snu. W przypadku problemów z zasypianiem warto już na kilka godzin przed udaniem się do łóżka ograniczyć ekspozycję na niebieskie światło i odstawić wszelkie ekrany, w tym telefon.

Okulary antyrefleksyjne oraz okulary zerówki do komputera mają wiele zalet. Jednak decydując się na ich zakup, warto przede wszystkim zwrócić uwagę czy wybrany model jest nie tylko wykonany z bezpiecznych dla zdrowia materiałów, ale także zawiera odpowiednie filtry. Dobry salon optyczny to gwarancja produktów najwyższej jakości. Tylko takie okulary będą mogły w pełni spełniać swoje funkcje i zapewnić odpowiednią ochronę oczu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *