Okulary przeciwsłoneczne na jesień – czy są potrzebne?

[REKLAMA]

Wzrok to najważniejszy zmysł, który posiadamy. Należy o tym pamiętać przez cały czas i zapewniać swoim oczom odpowiednią ochronę. Taką pomogą uzyskać okulary przeciwsłoneczne. Miliony osób sięga po nie wiosną i latem, aby u jego schyłku schować je do szuflady i wyjąć dopiero w następnym roku. A co z naszymi oczami jesienią i zimą? W te chłodniejsze pory roku one nadal są narażone na światło słoneczne, mimo iż nie jest ono już tak intensywne jak latem. Właśnie po to, aby oczom przez cały rok zapewniać należytą ochronę, powstały modne okulary przeciwsłoneczne damskie o niskim przyciemnieniu.

Okulary przeciwsłoneczne z przyciemnieniem kat. 1 i 2

Chyba nikogo nie trzeba przekonywać że korzystanie z mocno przyciemnionych okularów jesienią nie jest wskazane. Spełniają one swoje zadanie latem, kiedy słońce jest wysoko na horyzoncie, a promienie słoneczne bardzo mocne. Jesienią, kiedy słońce jest zdecydowanie niżej, również światło słoneczne traci na intensywności. Dodajmy do tego większą liczbę pochmurnych dni i zrozumiemy po co stosuje się kategorie przyciemnień okularów. W sumie jest pięć kategorii, od 4 do 0. Kategoria 4 to okulary o największym stopniu przyciemnienia, przepuszczają do 8 procent światła, nie zalecane do codziennego użytku tylko np. podczas wypadów w zaśnieżone i słoneczne góry. Kategoria 0 przepuszcza 100 procent jak np. okulary zerówki. Na jesień zaleca się okulary kategorii 1 – na całkowicie pochmurne dni bez słońca lub kategorii 2 – jeśli słońce będzie wyglądać zza chmur. Zalecane są również „zerówki” z Filtrem UV400 na pochmurne dni. Kiedy już wiesz jaki stopień przyciemnienia okularów wybrać na jesień, pozostaje przekonać cię do ich noszenia. Argumentów za tym jest naprawdę wiele.

Dlaczego jesienią warto nosić okulary przeciwsłoneczne męskie i damskie?

Komfort, poprawa jakości widzenia, nowa stylizacja – to wszystko są oczywiste fakty, o których nie trzeba nikomu mówić. Ale czy zdajesz sobie sprawę z tego, że również jesienią twoim oczom zagraża promieniowanie UVA i UVB? Modne okulary przeciwsłoneczne z filtrem UV400 pozwalają je eliminować, utrzymując nasze oczy w maksymalnej ochronie.

  • Jak działa promieniowanie ultrafioletowe UVA – jest ono najbardziej szkodliwe dla oczu. Jego duża ilość może być powodem poważnym problemów ze wzrokiem, a nawet prowadzić do zaćmy fotochemicznej. Promieniowanie UVA ma zły wpływ na włókna kolagenowe w delikatnych miejscach skóry – np. przy oczach i policzkach. Przyspiesza w ten sposób proces starzenia się skóry.

  • Jak działa promieniowanie ultrafioletowe UVB – ten rodzaj promieniowania stymuluje produkcję witaminy D. Jeżeli jednak promieniowania będzie zbyt dużo, na skórze może pojawić się rumień i reakcje alergiczne.

Aby uniknąć tych przykrych konsekwencji, zaleca się nosić modne okulary przeciwsłoneczne damskie. Dzięki dużemu wyborowi oprawek każdy z łatwością dopasuje najlepsze okulary do swojej twarzy, tak by wyglądać w nich modnie i czuć się komfortowo.

Dla kogo okulary przeciwsłoneczne na jesień?

Jesienią z okularów przeciwsłonecznych powinni korzystać wszyscy, którzy wykonują pracę na zewnątrz, prowadzą samochód lub po prostu chcą zadbać o swoją stylizację. Ich przystępna cena oraz bogaty wybór z pewnością ułatwi znalezienie idealnych dla siebie okularów jesiennych.

www.eokulary.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *