Wygląd ma znaczenie – czyli w jaki sposób nasz strój wpływa na relacje z innymi.

[REKLAMA]

Często słyszymy twierdzenie, że nie szata zdobi człowieka. Oczywiście jest to prawdą, jednak nie da się ukryć, że w XXI wieku wizerunek ma znaczący wpływ na to, jak odbiera nas otoczenie. Niełatwo jest naprawić jedną wpadkę związaną ze strojem czy złe pierwsze wrażenie – taka sytuacja często bezpowrotnie zamyka nam wiele dróg. Postaram się przedstawić porady, które pomogą w dopasowaniu wyglądu na różne okazje tak, by uniknąć modowego faux pas i prezentować się jak najlepiej w każdej sytuacji.

Dobór ubrania na różne okoliczności

Wesela

Nasz wygląd nie powinien w tym dniu przyćmiewać urody pary młodej. Zwłaszcza, kiedy jesteśmy gośćmi nieco niższej rangi, tzn. nie pełnimy na weselu żadnych funkcji np. druhny czy świadka, nie powinniśmy przesadzić z bogactwem naszego stroju. Niezwykle ważną kwestią jest także dobór koloru sukienki. Paniom polecam zrezygować z bieli, jako barwy zarezerwowanej dla Panny Młodej czy czerni, gdyż może ona przynosić skojarzenia z pogrzebem.

Rozmowa o pracę

Zanim przyjdziemy na rozmowę kwalifikacyjną, zainteresujmy się, jaki dress-code panuje w danej instytucji i ubierzmy się podobnie na spotkanie z jej przedstawicielem. Przykładowo w biurach nasz strój będzie mieć charakter bardziej formalny i elegancki. Natomiast, jeśli staramy się o posadę np. w klubie czy sklepie muzycznym, możemy pozwolić sobie na wygląd bardziej codzienny, czy nawet oddający klimat danego miejsca.

Sytuacje codzienne

W codziennym życiu, podczas doboru  strojów niestety często spłycamy ważność tego aspektu. Wychodząc na uczelnię czy w odwiedziny do znajomych, również powinniśmy stosować zasady savoir-vivre. Na sali wykładowej i w innych państwowych instytucjach przesadne dekolty, odkryte plecy i ramiona czy kuse spódniczki nie będą mile widziane.

Strój domowy

W stroju domowym powinniśmy przede wszystkim czuć się wygodnie, ale również komfortowo. Pewnych wydarzeń nie można przewidzieć, ubierajmy się tak, by nie odczuć zawstydzenia, gdy zostaniemy zaskoczeni niespodziewaną wizytą czy gdy pilnie będziemy musieli opuścić mieszkanie, nie mając czasu na zmianę ubioru.

Dbałość o detale i dodatki

Akcesoria

Biżuteria to doskonałe narzędzie stanowiące uzupełnienie stroju. za pomocą którego można w łatwy sposób podnieść jakość naszego ubioru np. do bluzek z większym dekoltem pięknie sprawdzą się przykuwające wzrok naszyjniki. Niektóre z dodatków pomogą także ukryć mankamenty naszej figury, czy uwydatnić jej atuty, np. pasek założony do zwiewnej sukienki podkreśli naszą talię.

Makijaż

Postarajmy się, aby twarz także komponowała się z resztą wizerunku. W sytuacjach codziennych unikajmy makijaży ciężkich, wieczorowych, postawmy na subtelniejsze odcienie, podkreślające naturalne piękno. Na specjalne okazje dopasujmy wygląd makijażu do koloru kreacji.

1 thought on “Wygląd ma znaczenie – czyli w jaki sposób nasz strój wpływa na relacje z innymi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *