3 Proste kroki do stworzenia kapsułowej garderoby

Jednym z moich noworocznych postanowień w tym roku jest stworzenie neutralnej, mini kapsułowej szafy na każdy sezon. Kiedy pewnego dnia sprzątałam moją szafę, zdałam sobie sprawę, że będzie to trudniejsze, niż myślałam. Kocham kolory! Rozjaśniają mój dzień i często dopełniają mój idealny strój. Czasami jednak mam problemy z odnalezieniem klasycznych strojów, które mogę mieszać i dopasowywać na co dzień.

Oto kilka prostych kroków, jak stworzyć własną, osobistą kapsułową garderobę.

  1. Zdecyduj się na codzienną paletę kolorów, aby oprzeć na niej swoją garderobę: Uwielbiam odcienie beżu i zawsze będę szarą dziewczyną! Będziesz robić zakupy dla swoich brakujących elementów właśnie w tych kolorach.
  2. Znajdź swój styl na każdy sezon: Dla mnie będą to różne rodzaje swetrów z golfem i skiny dżinsów na jesień i zimę; bardziej francuski, swobodny styl. W cieplejszych miesiącach wybiorę sukienki i mini spódniczki. Kiedy już wiesz, co jest prawdopodobnie zdejmiesz rano z wieszaka w pośpiechu, możesz zrobić zakupy w stylu, który będzie się zawsze komponował i pasował do twojej kapsuły. 
  3. Zamiast nadruków, kieruj się teksturą.Nie mówię, że musisz wyrzucić swoje ciuchy z nadrukami! Mówię jednak, że posiadanie stałych tekstur lub monochromatycznych nadruków pomaga w mieszaniu i dopasowywaniu ubrań do siebie. Wspaniałą rzeczą w stylizacjach swetrów w tej chwili są różne sploty, które idealnie nadają się do podkreślenia szczegółów Twojego wyglądu. Znajdź ładną parę spodni o fakturze, które możesz założyć do biura z bluzką, ale możesz także dopasować je z jakimś topem, kiedy wychodzisz na kolację.

1 thought on “3 Proste kroki do stworzenia kapsułowej garderoby

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *