3 wskazówki jak osiągnąć swoje cele w tym roku

[REKLAMA]

Każdego roku wszyscy dyskutują o wyznaczaniu celów, ale myślę, że większość ludzi tęskni za kluczową częścią wyznaczania celów, która ma związek z działaniami następczymi, czyli podejmowaniem niezbędnych kroków i robieniem konkretnych rzeczy, które pomogą ci osiągnąć te cele.

Wyznaczając cele na ten rok, natrafiłam na wspaniały zestaw wskazówek i chciałam się nimi podzielić:

1. ZAPISZ TO NA KARTCE

Większość z nas zapisuje swoje cele raz, a potem tylko czasami o nich myśli. Badanie dotyczące wyznaczania celów, przeprowadzone przez dr Gail Matthews, psychologa i profesora, mówi, że mamy 42% większe szanse na osiągnięcie naszych celów, jeśli po prostu je zapisujemy. Zamiast myśleć o nich lub pisać je tylko raz, zapisuj je codziennie, abyś mógł się skoncentrować i osiągnąć swoje cele.

2. PRACUJ NAD TYM

Jest to dla mnie duża sprawa, ponieważ zazwyczaj mam tak wiele na głowie, że moje prawdziwe cele są zawsze na odwrocie, jak na przykład codzienne ruszanie się. Czy jest to codzienny trening, biznesplan lub nauka gotowania w nadgodzinach, planowanie czasu pracy nad konkretnym celem jest kluczowe. Według dr Heidi Grant Halvorson, psycholog, który studiuje goal-setting, planowanie czasu do pracy nad osiągnięciem swoich celów podwaja, a czasami potraja twoje szanse na sukces.

3. BĄDŹ ODPOWIEDZIALNA

Według American Society of Training & Development, masz 65% szans na osiągnięcie celu, jeśli masz kogoś, kto pomoże Ci być odpowiedzialnym. Jeśli umówisz się na stałą rozmowę przy kawie, wyślesz do kogoś SMSA czy emaila w celu rozliczenia swoich celów, twoje szanse na osiągnięcie celu wzrosną do 95%!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *