8 złych nawyków, które musimy zaprzestać

[REKLAMA]

Samoopieka to obecnie gorący temat, który raz w miesiącu wykracza daleko poza manicure ipedicure!

W naszym otoczeniu, aby zadowolić tych, którzy nas otaczają i często stawiają się na ostatnim miejscu, jest długa lista zachowań, w których utykamy rok po roku.  Ale jakim kosztem?  To skłoniło mnie do zastanowienia się nad niektórymi z tych rzeczy, które większość z nas robi, które nie leżą w naszym najlepszym interesie, a także nad niektórymi złymi nawykami, które możemy teraz wyrzucić, aby zachować zdrowy rozsądek i naprawdę zadbać o siebie

Pożegnaj się z tymi 5 złymi nawykami teraz:

1. Toksyczne związki.  Jeśli jesteś w związku z kimś, kto stale sprawia, że czujesz się źle lub odprowadza twoją pozytywną energię, romantyczność lub przyjaźń, może to nie być najzdrowszy związek dla ciebie. Czasami najmilszą rzeczą, jaką możesz zrobić dla siebie i dla nich, jest odejście od nich.

2. Szukanie aprobaty u innych.  Spójrzmy prawdzie w oczy, nigdy nie zadowolimy wszystkich w 100%.  Życie z potrzebą zdobycia złotej gwiazdy od ludzi wokół nas sprawia, że jesteśmy dość zależni od ich nastrojów, opinii i osądów, więc przestańmy robić wszystko, co w naszej mocy, aby uzyskać aprobatę. Zamiast tego bądźmy wierni sobie, róbmy to, co uważamy za słuszne, życzliwe i po prostu starajmy się jak najlepiej.

3. Nie podążanie za swoimi marzeniami.  Tym, co przeszkadza większości z nas w realizacji naszych wielkich, zuchwałych celów, jest strach przed porażką.  Pomysł wystawienia siebie na zewnątrz i porażki jest przerażający. Ale jak przerażające jest przechodzenie przez życie, pozwalając sobie myśleć, co jeśli, bo boimy się próbować?!  Wizualizuj swoje marzenie, zobacz je naprawdę i wyobraź sobie, jak to jest żyć.  Teraz zadaj sobie pytanie, czy nie zasługuję na to? Odpowiedź brzmi: tak, na pewno zasługujesz!

4. Negatywne myślenie o sobie.  Wielu z nas robi to, często w humorystyczny sposób. Przestańmy. Wszyscy jesteśmy w trakcie pracy, mamy dobre i złe dni. Nie mów o sobie rzeczy, które byłyby bolesne, gdyby ktoś inny powiedział je o tobie – wkradają się do twojej psychiki i wysyłają wiadomość, że nie jesteś wystarczająco dobry, kiedy jesteś WIĘCEJ niż możesz być!

5. Zaniedbywanie samoopieki.  Z niekończącymi się wymaganiami, przed którymi stoimy, dopasowanie się w czasie do siebie może być zniechęcające.  Ale tak jak negatywne myślenie o sobie, zaniedbanie samoopieki wysyła do twojego najgłębszego „ja” wiadomość, że nie zasługujesz na to, by się tobą opiekować.  Zróbmy więc z naszego zdrowia i samopoczucia priorytet. Czy jest to pięciominutowa medytacja w kolejce w sklepie, 30-minutowa lekcja rozciągania, kieliszek wina z przyjacielem, czy  masaż raz na miesiac.  Ważne jest to, że praca w czasie na coś, co przyniesie Ci odrobinę spokoju i przyjemności jest ważna dla Twojego zdrowia, zarówno psychicznego jak i fizycznego.

1 thought on “8 złych nawyków, które musimy zaprzestać

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *