Jak wybrać odpowiedni rozmiar buta podczas zakupów online?

Przeciętny rozmiar buta na świecie bardzo się zmienił na przestrzeni dziesięcioleci. Oto jak wyglądała ewolucja przeciętnego rozmiaru buta kobiecego oraz jak dobrać rozmiar buta podczas zakupów online.

Na początku XX wieku przeciętny rozmiar wynosił 35, w 1950 roku 36, w 1970 roku 37, a dziś przeciętny rozmiar buta kobiecego wynosi 39. Znacznie zmieniły się również rozmiary butów męskich. Lata temu najpopularniejsze rozmiary wśród mężczyzn wynosiły 39-40, a dziś przeciętny rozmiar buta mężczyzny to 43. Więc jak myślisz, co się stanie za 50 czy 100 lat? Według ekspertów, wzrost człowieka rośnie dzięki zdrowemu odżywianiu bogatemu w witaminy i minerały. Wraz z naszym wzrostem przybieramy na wadze, co oznacza, że nasze stopy muszą wytrzymać większą wagę, więc naturalnie nasze stopy rosną wraz z naszym wzrostem i wagą.

Czy na pewno buty są wygodne?

Czy wiesz, że według American Orthopaedic Association kobiety często kupują niewłaściwy rozmiar buta? Co to oznacza? Pewnie zastanawiasz się, jak ktoś mógłby nosić niewłaściwy rozmiar buta, ponieważ jest to bardzo bolesne i niewygodne. Nawet niewielki nacisk na stopę może uniemożliwić normalny przepływ krwi i spowodować deformację stóp. Czasami, kiedy po raz pierwszy zakładasz parę butów, wydają się one wygodne i nie czujesz żadnego ucisku. Ale po dłuższym czasie noszenia butów, zaczynasz odczuwać nieprzyjemne napięcie w stopie. Dowodzi to, że twoje buty są za małe. Aby tego uniknąć, należy najpierw zmierzyć stopę. Ponadto, po zakupie pary butów, ponoś je trochę w domu i upewnij się, że są naprawdę wygodne

Jak wybrać właściwy rozmiar butów

Wraz z rosnącą popularnością sklepów internetowych, konsumenci coraz częściej decydują się na zakupy w sieci. Jeśli zauważysz w Internecie buty swoich marzeń, nie pozwól, aby strach przed wyborem niewłaściwego rozmiaru powstrzymał Cię przed ich zakupem! Zamiast tego, po prostu zmierz długość stopy! Jak więc zmniejszyć ryzyko wyboru niewłaściwego rozmiaru? Chcielibyśmy podzielić się z Tobą naszym doświadczeniem i dać Ci kilka najważniejszych wskazówek, które z pewnością pomogą Ci wybrać właściwy rozmiar buta podczas zakupów online.

Długość stopy. Szczególnie ważne jest, aby zmierzyć długość stopy. Wiedząc jak długa jest twoja stopa w centymetrach, możesz łatwo znaleźć tabelę rozmiarów producenta, która znacznie ułatwi ci zamówienie butów w odpowiednim rozmiarze.

Kształt buta i Twojej stopy. Niezwykle ważne jest, aby zwrócić uwagę na wybrany model buta. Buty ze spiczastym nosem powinny być wybierane w większym rozmiarze, ponieważ sam model jest nieco mniejszy. Jeśli podbicie jest wysokie, należy wybrać buty z zamkiem błyskawicznym z boku, z przodu lub na części pięty. Jeśli stopa jest szczególnie szeroka, zalecamy unikać butów ze spiczastym nosem lub butów ze szwem w najszerszej części stopy.

Sezonowość. Zwróć uwagę na sezonowość. Latem stopy są często opuchnięte, a czasami większe. Dlatego zalecamy, aby zawsze mierzyć stopę przed zakupem obuwia online. Jeśli szukasz ciepłego zimowego obuwia z futerkiem, wybierz większy rozmiar, ponieważ ściśnięta stopa znacznie szybciej robi się zimna.

Jak prawidłowo zmierzyć stopę?

  1. Połóż stopę na kartce papieru.
  2. Trzymając długopis pionowo, umieść kropkę w miejscu, gdzie kończy się pięta i gdzie kończy się najdłuższy palec.
  3. Zmierz odległość między tymi dwoma punktami linijką.
  4. Określ długość swojej stopy w centymetrach.
  5. Zrób dokładnie to samo z drugą stopą
  6. Znajdź swój rozmiar w rozmiarów-ce producenta

1 thought on “Jak wybrać odpowiedni rozmiar buta podczas zakupów online?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *