Jaką biżuterię wybrać do podkreślenia stylizacji?

[REKLAMA]

Nie od dziś pewne jest to, że biżuterię wytwarza się ze złota i ze srebra, a nawet ze stali chirurgicznej. Te konkretne metale łączy się z kamieniami takimi jak Czaroitu, Purpuryt, Labradoryt i Spektrolit. Daje to dosłownie miliony różnych opcji, bo interesujących form nie brakuje i podobnie jest z minerałami, które imponują i barwnością i tym, że mają więcej niż jedną barwę.

Łączenie biżuterii z ciekawą stylizacją

Srebro i złoto zapewne nigdy nie wyjdą z mody i podobnie jest z minerałami, takimi jak Topaz czy Czaroit. Drugi z tych minerałów to ciekawe połączenie fioletu czerni i kremowej bieli. Zdaniem wielu kamień ten pasuje do dość wielu stylizacji i nawet do zdobienia niektórych przedmiotów użytkowych.

Wykonuje się z niego nawet puzdra na biżuterię i co równie istotne wisior z tym kamieniem pasuje do gustownej czarnej sukni wieczorowej lub do takiej samej fioletowej. Niektórzy nawet twierdzą, że wisior z Eudialitem jest opcją równie ciekawą do tego typu kreacji.

Wiele znaczy też i to, że zamiast naszyjnika może być to bransoleta lub unikatowy naszyjnik, czyli opcja raczej dość droga, ale w przypadku tej specjalnej okazji raczej nie należy oszczędzać na ozdobach, bo ich klasa świadczy też o klasie samej właścicielki tych przedmiotów. Taka kobieta, nosząc te ozdoby, sama podkreśla swój stylistyczny smak.

Czy podkreśleniem stylizacji może być unikatowy srebrny wisior?

Często tym bardzo ciekawym dodatkiem do stylizacji jest taki wyjątkowo ładny wisior, czyli kawałek Spektrolitu lub Czaroitu zawinięty w srebrny drut i to w taki unikatowy sposób. Mowa tu dokładnie o tym, że istnieje wiele technik zawijania kamieni w srebrny drut, po to, by stworzyć unikatowy wisior lub bransoletę. Tego typu ozdoby zazwyczaj wykonuje się na specjalne zamówienie i to z tych znacznie lepszych jakościowo materiałów.

Mowa tu o wyjątkowo barwnym kawałku spektrolitu i o srebrnym drucie, który owija ten kamień w charakterystyczny sposób. Taka ozdoba jest o wiele ciekawszą od ozdób wykonywanych na skalę masową, które bywają i tańszymi i droższymi, ale łączy je to, że posiada je wiele osób i dlatego też ciekawszy dodatek do wieczorowej stylizacji musi być unikatem.

Ozdoba ze srebrnego drutu

W czasach obecnych ciekawy dodatek do wieczornej stylizacji da się też wykonać z tego srebrnego lub złotego drutu. Do wykonania ozdoby tego rodzaju specjalista potrzebuje wielu dni lub kilku dni. Wiele w tym konkretnym przypadku znaczy zawiłość wykonania takiego wisiorka, bo czasami łączy się w nim srebrne druty o zróżnicowanej grubości, po to by wyszło coś o dość zróżnicowanej formie.

Taki dodatek do stylizacji z pewnością zaciekawi wielu znajomych, bo raczej niewielu pomyśli o czymś takim i co równie istotne wielu stawia na coś typowego zakupionego u jubilera, czyli rodzaje ozdób cieszące się znaczną popularnością medialną. Takowe bez trudu można zamówić w sieci, ale jeśli chodzi o biżuterię artystyczną, to w sieci spotyka się jedynie pojedyncze egzemplarze, które stanowią mniej niż jeden procent obrotu biżuterią w kraju, bo ozdoby te nie cieszą się wybitną popularnością.

Artykuł powstał przy współpracy z Karkosik.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *